Baja Kupası sona erdi

2022 TOSFED Baja Kupası dördüncü ve son ayağı olan Baja Prusias’a Düzce ev sahipliği yaptı.

2022 TOSFED Baja Kupası dördüncü ve son ayağı olan Baja Prusias’a Düzce ev sahipliği yaptı.

Düzce’de dört ayrı sınıftan 20 araç ve 40 sporcunun katıldığı 2022 TOSFED Baja Kupası’nın son etap yarışları sona erdi. Direksiyon başına geçen pilotlar, Fındıklı Aksu’da yer alan 53,51 kilometre uzunluğundaki Ferdi Kılıçoğlu etabını geçerek ilk günü noktaladı.

Pazar günü Yahyalar mevkiine yönelen ekipler bu kez 48,65 kilometre uzunluğundaki Şampiyon Düzcespor etabını iki kez geçerek servis alanında zorlu yarışı tamamlayabilmek için mücadele ettiler.

Düzce Gençlik ve Spor Müdürü İsa Yazıcı’nın da yakından takip ettiği 2022 TOSFED Baja Kupası, ödül töreni ile son buldu.

Kaynak:İHA

Akdeniz OFFROAD Kupası Final Yarışı Osmaniyede Yapıldı.

Off-Road yarışlarında dereceye girenlere kupa ve ödülleri verildi

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE Belediyesi ve Osmaniye Off Road Kulübü’nün birlikte düzenlediği 6’ncı Off-Road etkinlikleri Akdeniz Off-Road Kupası Final Yarışlarında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Osmaniye Çok Amaçlı Spor salonunda ödül töreni düzenlendi. Kıyasıya çekişmeli geçen yarışlar sonunda; S1 klasmanında Zeynel Can Özgünay ve Murat Gürtekin birinci, Yasin Fırat ve Burak Arık ikinci oldular. S2 klasmanında Haceli Şam ve Ebubekir Uysal birinci, Remzi Yırtıcı ve Hakan Yiğit ikincillik, Can Tunay Açıkgöz ve Halik Akgün üçüncülük elde ettiler. S3 klasmanında Mesut Kara ve Doğan Akpınar birinci, İrşat Biçer ve Fettah Yiğit ikinci, Oğuzhan Mercan ve Ahmet Ali Günar üçüncü, S4 klasmanında Yiğithan Tarhan ve Hasan Armutçu birinci, Çağdaş Bağdatlı ve Ulaş Özden ikinci, Abdullah Çardak ve Kemal Arıcan ise üçüncü oldular. Genel klasmanda ise Yiğithan Tarhan ve Hasan Armutçu birinci, Haceli Şam ve Ebubekir Uysal ikinci, Çağdaş Bağdatlı ve Ulaş Özden üçüncü oldular. Dereceye giren yarışmacılara Belediye Başkan Yardımcıları tarafından ödülleri verildi. (DHA

Kaynak

Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası Kahramanmaraş 2022 – Thruoffroad Pajero V6

Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası – Kahramanmaraş Yarışı

Derleme Videolar.

THRUOFFROAD GARAGE

Pajero V6

Pilot: Salih Unsal @salihunsal76
Co-Pilot: Arda Çiftçi @ardal07

@tosfedofficial
@karoff_offroad
@petlasglobal
@akdenizoffroad

Videoya katkıda bulunanlara ayrıca teşekkürler.

Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=hGlnBmzifQc

#petlasglobal#petlastürkiyeoffroadşampiyonası#thruoffroad#offroad4x4#4X4#offroad#racing#yarış#şampiyona#pajero#mitsubishipajero#mitsubishi#kahramanmaraş#adana#antalya

Kahramanmaraş’ta off-road yarışları nefes kesti

Kahramanmaraş’ta 2022 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 7.

Kahramanmaraş’ta 2022 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 7. ayak final yarışları tamamlandı. Vatandaşların doyumsuz seyri ile tamamlanan yarışlar kıran kırana geçerken, bazı araçlar takla attı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanlar Off-Road Spor Kulübü öncülüğünde Kapıçam Tabiat Parkı’nda düzenlenen yarışlara, Irak, İran, Azerbaycan ve Türkiye’nin farklı kentlerinden 44 araçla 88 sporcu katıldı.

Yarışlarda sporcular ilk gün, 10 kilometrelik parkuru 4 kez geçtikten sonra ilk günü tamamladı. Orman etabında 10 kilometrelik parkuru tamamlayan sporcular; 1,8 kilometrelik seyirci etabını Kapıçam Tabiat Parkında “2022 Türkiye Off-Road Şampiyonu” düzenlendi.

Sabah saatlerinde uluslararası düzeyde başlayan yarışlarda 4 araç takla atarak pert oldu. Bir araç çamura saplanarak, yarış dışı kaldı.

Seyircilerin büyük bir heyecanla izledikleri yarışlarda sporcular alanı toz bulutuna boğdu. Renkli ve adrenalin dolu görüntülerin sahne olduğu yarışlar nefes kesti.

Resmi olmayan sonuçlara göre Denizli’den Kemal Özsoy Türkiye şampiyonu oldu.

Kaynak : İHA